Jesteś tuta j: ZSEM.EDU.PL Aktualności

pierwsze miejsce
Jesteśmy znów najlepszym Technikum
w Polsce!
14 stycznia 2015 roku podczas gali XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015, nasza szkoła zdobyła ponownie tytuł najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce w grupie techników, zajmując I miejsce w rankingu i zdecydowanie wyprzedzając wszystkie technika w kraju.
Więcej...
Kierunki kształcenia w naszym Technikum Kierunki kształcenia w Szkole Branżowej I stopnia
Stowarzyszenie Sądecki Elektryk

Aktualności

 • Sukces grupy teatralnej MASKARADA (2017-05-22)

  W ramach IV Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów - SKAT, które odbyły się w dniach 9 - 12 maja 2017 r., w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, grupa teatralna MASKARADA z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w kategorii teatralnej do lat 19 zajęła I miejsce. Aktorzy: E. Suchcicka, M.Mróz, M. Czaja, M. Kłębczyk wystawili sztukę pt. „Dziady cz.II” w reżyserii Eweliny Suchcickiej oraz Sebastiana Łatki. Ponadto grupa teatralna otrzymała kwalifikację do Finału XXXII Festiwalu Dzieci i Młodzieży Szkolnej BAJDUREK 2017.

  Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza i Organizatorów przeglądu - Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Nowym Sączu.

  Serdecznie gratulujemy!!! Czytaj dalej >>>
 • ZSEM w Polach Nadziei (2017-05-15)

  30 kwietnia 2017r. już po raz kolejny w Nowym Sączu odbyła się akcja Pola Nadziei. W tym dniu 26 uczniów naszej szkoły, jak co roku z ogromnym zaangażowaniem kwestowało na rzecz Sądeckiego Hospicjum przy Kościele NSPJ w Nowym Sączu.

  Nasi uczniowie, którzy w tym dniu (a była to niedziela!) poświęcili swój wolny czas i jako wolontariusze wsparli tę wspaniałą akcję, to: Michalik Mateusz (1g), Kamiński Norbert ,Wilczyński Jan (1i), Kosakowski Kamil, Leśniak Dominik, Rams Mateusz, Wnęk Damian, Jaworski Łukasz, Sopata Dariusz, Klimek Jakub, Aleksander Skrzypiec, Krok Hubert i Syktus Kamil (1m) Olszak Patryk i Gawlak Bartosz (1j), Pawlikowski Nikodem, Fecko Radosław, Pasek Adrian i Tokarczyk Piotr (1t) Górka Kacper (2e), Górka Ernest, Król Michał, Lelito Krzysztof, Kokosza Bartosz (2m) Daniel Dąbrowski i Szymon Magiera (3g)

  Czytaj więcej >>>
 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE (2017-05-12)

  Dnia 22 marca 2017 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE. Najlepsze wyniki w naszej szkole w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskali następujący uczniowie:

  Natalia Piękoś kl. 1i 4. miejsce w województwie
  Adam Chronowski kl. 2e 5. miejsce w województwie
  Adrian Dunajewski kl. 3m 3. miejsce w województwie
  Tomasz Górowski kl. 4t 1. miejsce w województwie i 6. miejsce w kraju
  Rafał Ziobrowski kl. 4t 2. miejsce w województwie

  Gratulujemy!
 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR” (2017-05-10)

  Dnia 29.03.2017 odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”.

  Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

  klasy IINicolas Furgał II k1. miejsce w województwie i 3. miejsce w kraju
  Jakub Świebocki II m7. miejsce w województwie
  Dawid Drąg II i10. miejsce w województwie
  klasy IIITomasz Stokłosa III m8. miejsce w województwie
  Adrian Dunajewski III m10. miejsce w województwie

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Finał VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego DUET - WYNIKI (2017-05-10)

  26 kwietnia 2017r. zakończył się VII Międzyszkolny Konkurs Lingwistyczny „DUET” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Instytut Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu. Łącznie w trzech etapach wzięło udział ponad 700 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych z pięciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego oraz bocheńskiego. Czytaj dalej.
 • Życzenia dla Maturzystów (2017-05-04)

  Drodzy maturzyści!

  Życie to ciągła wędrówka, a do celu wiodą różne drogi. Czasem jest to twardy, ubity trakt, a innym razem wąska wyboista ścieżka.

  Dla Was kończy się pewien etap, ale Wasza wędrówka trwa nadal, ale już inaczej. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły ani w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma się w sercu. Idźcie przez całe życie z zapałem i entuzjazmem. Podsycajcie swą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy ma ważną rolę do spełnienia.

  Przed Wami jeszcze egzamin maturalny. Życzymy Wam, aby pracowity okres przygotowań zaowocował jak najlepiej zdaną maturą i dostaniem się na wymarzony kierunek studiów.

  I jeszcze jedno:
  Pamiętajcie, że jesteście absolwentami Elektryka - to zobowiązuje!
 • Pożeganie maturzystów (2017-05-03)

  28. kwietnia 2017 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły zakończyli swoją edukację w ZSEM. W tym dniu w auli PWSZ nastąpiło uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów.

  Dyrektor szkoły Walenty Szarek podziękował młodzieży za ich wkład i zaangażowanie w rozwój szkolnego życia. Podkreślił również, że zakończył się pewien etap w ich życiu i nadszedł czas na podejmowanie dojrzałych decyzji. Dyrektor życzył absolwentom powodzenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Prosił również, aby nie zapomnieli o szlachetnych wartościach, jakie wynieśli z tej szkoły, aby zawsze były one dla nich drogowskazem na każdej ścieżce życia.

  Uroczystość pożegnania maturzystów była okazją do wręczenia nagród, wyróżnień oraz podziękowań za cztery lata nauki i sukcesy w różnych dziedzinach. Wprawdzie każdy uczeń wkładający wysiłek w pogłębianie swojej wiedzy oraz doskonalenie umiejętności zasługuje na uznanie ale nagrodzeni zostali ci uczniowie, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami. Czytaj dalej


 • Super konkurs, super nagrody!!! (2017-04-27)

  Po ogromnym sukcesie widowiska "Potęga Informatyki 6", w którym uczestniczyło 2000 osób, Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu organizuje Konkurs „Geniusz IT" (http://geniusz-it.wsb-nlu.edu.pl).
  Nagrodą za zajęcie I miejsca jest 10 000 zł, wizyta studyjna w Microsoft Polska oraz mentoring technologiczny i biznesowy Microsoft. Nagrodami za zajęcie II i III miejsca są laptopy o wartości 3 000 zł każdy.
  Patronem medialnym Programu „Geniusz IT” jest Telewizja Polska.
  Materiał filmowy o Konkursie i Uczestnikach zostanie wyemitowany w TVP w następujących programach: Teleexpress, Pytanie na Śniadanie, Dzień Dobry Polsko, Sonda 2 oraz w programach regionalnych TVP Kraków.
  Kogo szukamy?– Kim jest kandydat na Geniusza IT?
  - kreatywny, ambitny, pomysłowy, zaskakujący, gotowy na wyzwania młody człowiek,
  - potrafi tworzyć niebanalne projekty IT,
  - nieobce są dla niego informatyczne triki,
  - potrafi ciekawie zaprezentować swoje umiejętności w oprawie świateł, laserów, efektów specjalnych, muzyki i specjalnie skonstruowanych filmów komponujących się z treścią wystąpienia.

  Udział w Konkursie jest bezpłatny.

  Organizatorzy zapraszają osoby do 20 roku życia.

  Terminy:
  - rejestracja kandydatów na „Geniusza IT” do dnia 30.04.2017 (http://geniusz-it.wsb-nlu.edu.pl),
  - przesłanie filmów prezentujących umiejętności kandydata na „Geniusza IT” do dnia 10.05.2017,
  - półfinał Konkursu 30.05.2017,
  - finał Konkursu 31.05.2017.

  Szczegóły i zasady konkursu znajdują się na stronie: http://geniusz-it.wsb-nlu.edu.pl

  Jednocześnie informujemy, że multimedialne widowisko - finał konkursu „Geniusz IT” będzie można obejrzeć na żywo w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji na widowisko zostaną przesłane do Państwa droga mailową do dnia 01.05.2017.

  Serdecznie zapraszamy!
 • Konkurs DUET - etap III (2017-04-26)

  III etap konkursu Duet - część ustna odbędzie się 26. kwietnia 2017. roku od godz.10:00 w siedzibie Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu ul. Kochanowskiego 44. Uczestnicy proszeni są o zgłoszenie się do Instytutu o godzinie 9:00, potwierdzenie swojej obecności u pani M. Miśkowicz oraz zarejestrowanie się w godz. 9:00 - 9:45. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu ze zdjęciem np. legitymacja szkolna. Osoby biorące udział w konkursie są w tym dniu zwolnione z zajęć szkolnych.
  Osoby, które zakwalifikowały się do trzeciego etapu:
  1. Adrian Dunajewski 3m
  2. Arkadiusz Chudy 3t
  3. Mateusz Żabiński 3t
  4. Michał Bar 3i
  5. Adrian Smoła 3i
  6. Dominik Żurek 2m
  7. Piotr Mużelak 2e
  8. Łukasz Wiśniak 2k
  9. Adam Dyda 2t
  10.  

 • VIII Konkurs „Nakrętki” rozstrzygnięty! (2017-04-26)

  Dnia 21.04.2017 zakończył się w naszej szkole trwający od września 2016 konkurs na największą ilość zebranych plastikowych nakrętek. W tym czasie przyniesiono łącznie 200,40 kg nakrętek. Zwycięzcą konkursu została kl. IV k, która zebrała 33,10 kg nakrętek. Czytaj dalej
aktualności


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce