Jesteś tuta j: ZSEM.EDU.PL Aktualności

pierwsze miejsce
Jesteśmy znów najlepsi w Polsce! W środę 10. stycznia 2018. roku zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W ogłoszonym TOP 300 najlepszych techników w Polsce w roku 2018 1 miejsce zajęła nasza szkoła – Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.
Więcej...
Stowarzyszenie Sądecki Elektryk
ZSEM TV

Aktualności

 • Tradycyjna impreza elektryka – RAJD ELEKTRYKA (2018-09-27)

  Termin: 27-28.09.2018.

  Wyruszamy na szlaki Beskidu Sądeckiego.
  Spotkajmy się wszyscy na turystycznym szlaku!
  Pokażmy wspólnie, że wędrować każdy może!

  Serdecznie zapraszamy klasy 2, 3 i 4 wraz z wychowawcami i opiekunami do udziału w corocznym Rajdzie Elektryka. Uczestników czekają ciekawe konkursy rajdowe i cenne nagrody.

  "Beskid w obiektywie - szlak wybiera nas’’

  A TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA !!!

  Gwarantujemy świetną zabawę
  i ciekawe nagrody !!!

  Wszystkie dokumenty i informacje o rajdzie do pobrania na stronie szkoły w zakładce Ekoturystyka.

  Organizatorzy:
  Ekoturystyka ZSEM


 • TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ (2018-09-25)

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - BĄDŹ AKTYWNY
  PIŁKA RĘCZNA "POD GWIAZDAMI"
  Zespół nauczycieli wychowania fizycznego organizuje, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, Międzyklasowy Turniej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w dniach 25-26 września (w zależności od ilości zgłoszonych drużyn) w godzinach od 18.30 do 21.30, przy sztucznym oświetleniu. Zgłoszenia drużyn 10 osobowych należy dostarczyć do dnia 21 września. Druki zgłoszeń oraz zgody rodziców do odebrania w gabinecie wf.
  Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Czwarta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2018 r.
  Więcej.
 • Mamy złoto w nowosądeckich przełajówkach sztafetowych !!! (2018-09-24)

  I miejsce !!! w Mistrzostwach Nowego Sącza w sztafetowych biegach przełajowych chłopców !!! Brawo Wy !!!

  1. Bałuszyński Paweł 4t
  2. Baran Jakub 3g
  3. Bembenik Filip 4 k
  4. Górka Ernest 4m
  5. Janikowski Arkadiusz 3e
  6. Kokosza Filip 1i
  7. Madziar Wiktor 2i
  8. Migacz Mateusz 2m
  9. Mituś Tomasz 2f
  10.Stafiński Kamil 4f

  Automatycznie awansowaliśmy do zawodów wojewódzkich!!!
  !!! G R A T U L A C J E !!!

  Opiekun: Laura Wontorczyk
 • JĘZYK NIEMIECKI – KONKURSY (2018-09-22)

  Zapraszamy do udziału:
  - w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego WELTSPRACHEN ABITUR (29.10.2018)
  - w interaktywnym konkursie z języka niemieckiego VERSTEHEN (08.11.2018)
  - w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND (14.11.2018)

  Szczegółowe informacje i zapisy u nauczycieli języka niemieckiego.
 • Podaruj kroplę nadziei – masz ją we krwi ! (2018-09-22)

  Życie

  Kropla10 października w świetlicy szkolnej odbędzie się Akcja Oddawanie Krwi – 9:00-14:00
  Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa.
  Masz 18 lat, czujesz się zdrowy, jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała – możesz oddać krew!

  „Twoja krew – to dar życia”

  Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.
  Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie.
  Ponadto krew jest lekiem, który pozyskujemy jedynie dzięki dobroci ludzkiej, ponieważ tylko człowiek może ofiarować go drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.
  Nie przechodźcie, więc obojętnie .Odpowiednia stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

  ABC krwi:
  Wiecie, że to Polak Ludwik Hirszfeld wprowadził oznaczenia grup krwi, których świat używa do dziś? Ten człowiek-żyła to wybitny immunolog Ludwik Hirszfeld! Literowe oznaczenia wprowadzono już w 1928 roku. Z kolei inne osiągnięcie lekarza - odkrycie źródła konfliktu serologicznego - uratowało życie wielu noworodkom, a jemu przyniosło nominację do Nagrody Nobla. Hirszfeld był także jednym z założycieli Państwowego Zakładu Higieny i szanowaną personą II RP, a jego ekspertyza była elementem słynnego procesu Gorgonowej, który rozgrzewał wyobraźnię całego społeczeństwa.

  Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk – współfinansowany przez Urząd Miasta Nowego Sącz – Wydział Zdrowia
 • Uczniowie podpisali stypendia (2018-09-21)

  "Doskonaląc siebie inspirujesz innych ludzi. Inni widząc Twoje postępy mają namacalny dowód na to, że osobisty rozwój daje efekty"

  21 września 2018 w świetlicy szkolnej, w obecności Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pana – Wojciecha Piecha, Pani Aliny Marek - Dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych, Pana Grzegorza Susa - Dyrektora Nowosądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Pań koordynatorek Anny Trystuła i Małgorzaty Mazuga, oraz Dyrektora Szkoły Pana Walentego Szarka uczniowie podpisali stypendia naukowe dla uczniów szczególnie uzdolnionych - w ramach Projektu pt. "Utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno-elektronicznej jako odpowiedź na potrzeby rynku pracy”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

  Stypendia, przeznaczone były dla uczniów klas II i III, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali średnią ocen ze wszystkich przedmiotów zawodowych ,obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia klasy na poziomie nie niższym niż 4,50 oraz w roku szkolnym 2017/2018 byli laureatami lub finalistami konkursów technicznych lub olimpiad technicznych.

  W tym roku stypendium otrzymało 37 uczniów naszej szkoły.

  Najniższa średnia uczniów , którzy otrzymali stypendium to 5,0 a trzech uzyskało średnią 6,0.

  Kwota stypendium to 300 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy.

  "Współpraca z ZSEM jako Beneficjentem projektu układa się w sposób bardzo poprawny co jest przede wszystkim zasługą Zespołu, Który zajmuje się koordynacją działań projektowych na terenie szkoły. Forma wsparcia jaką są stypendia dla najzdolniejszych uczniów z obszaru przedmiotów zawodowych pokazuje, iż jest to forma bardzo trafna, która wymusza rywalizację wśród uczniów a co za tym idzie podnosi poziom kształcenia zawodowego w szkole. Planujemy kontynuować tę formę wsparcia w ramach projektu również w kolejnych latach" – powiedział Grzegorz Sus.

  Wielkie gratulacje dla wszystkich :-) Zobacz zdjęcia

  Artykuł i galeria zdjęć na stronie nowysacz.pl

  Relacja ntv

  "Sukces, to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz" - Pele
 • Zajęcia z programowania w C++ (2018-09-21)

  W związku z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży nauką programowania w C++ w zakresie podstawowym, Stowarzyszenie Sądecki Elektryk zamierza zorganizować zajęcia pozalekcyjne, które deklaruje się prowadzić uczeń 3 klasy informatycznej, Dawid Szulc. W związku z powyższym zapraszamy zainteresowane osoby na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 24 września (poniedziałek) w świetlicy szkolnej o godzinie 16:10.
 • Spotkania z Rodzicami klas maturalnych (2018-09-19)

  19 września 2018r. (środa) o godz. 16:00
  odbędą się spotkania wychowawców
  z rodzicami uczniów klas maturalnych
  wg harmonogramu:

  klasawychowawcasala
  4eK.Brdej43
  4mB.Matuła-Stępień42
  4fM.Czaja44
  4gG.Durałek45
  4iA.Sekuła47
  4jA.Baran46
  4tJ.Nalepa51
  4kM.Wójcik48

 • Spotkania z Rodzicami klas pierwszych (2018-09-18)

  W dniu 18 września 2018r. (wtorek) o godz. 16:00
  odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych wg harmonogramu:

  Sala gimnastyczna - godz. 16:00

  Godz. 16:20 - spotkania z wychowawcami klas:

  KlasaWychowawcaNr sali
  1aP.Obrzut12
  1eM.Siciarz48
  1mH.Małysa-Legutko47
  1gA.Chronowska46
  1fZ.Durlak42
  1iP.Szczypuła43
  1jP.Mordarska41
  1tJ.Klag-Pierzchała40

 • "Młody Sącz - porozmawiajmy o młodzieży i startupach" - debata (2018-09-17)

  W sobotę 15 września uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Bernadetty Górskiej, wzięli udział w debacie "Młody Sącz - porozmawiajmy o młodzieży i startupach". Spotkanie odbyło się w auli WSB-NLU, a jego organizatorem było sądeckie Stowarzyszenie Młodzi Aktywni. Tematykę ujęto w cztery główne zagadnienia: Jak poprawić ofertę miasta dla młodych ? Jak zaangażować młodych w miasto ? Jak nawiązać współpracę miasta z biznesem ? Jak rozwijać przedsiębiorczość u młodych ? W debacie uczestniczyli m.in.: przedsiębiorcy, nauczyciele, studenci prawa, psycholog, coach, a także młodzieżowi działacze społeczni i radni miasta Nowego Sącza. Więcej (zdjęcia)
  .
aktualności


Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce