Jesteś tutaj: ZSEM.EDU.PL XIII Festiwal Nauki w Krakowie pod hasłem „OBLICZA WODY”

XIII Festiwal Nauki w Krakowie pod hasłem „OBLICZA WODY”

W dniach 15 – 18 maja odbył się w Krakowie Festiwal Nauki. Głównym koordynatorem Festiwalu jest po raz trzeci Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie obchodzący Jubileusz 60-lecia.
Tegoroczne hasło nawiązuje do obchodów Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody ogłoszonego przez ONZ. Organizatorzy zwracali uwagę  na faktyczny problem czystości, niedoboru i wykorzystania wody.

Co roku na początku maja większość wyższych uczelni krakowskich pokazuje się z jak najlepszej strony, by przyciągnął większość ilość ludzi do siebie. Jest to troszkę taka rywalizacja pomiędzy uczelniami, lecz jednak sami studenci chodzą po różnych namiotach świetnie się przy tym bawiąc. W tym roku tematem festiwalu była woda.
Przy niektórych stoiskach rozdawana była woda, a przed wielką sceną można było zobaczyć wielką kropelkę wody. Poza chodzeniem od namiotu do namiotu można było posłuchać w międzyczasie orkiestry dętej AGH oraz zespołu ludowego „Krakus.” W namiotach można było między innymi porozwiązywać różne zabawy matematyczne, dowiedzieć się jak szybko się uczymy, porozwiązywać testy psychologiczne na różne tematy, pograć w grę karcianą o powstaniu w roku 1863,  pooglądać różne doświadczenia chemiczne i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. 

Kto raz odwiedzi na festiwal nauki łapie bakcyla wiedzy i magii nauki zwykle zawsze chce tam wrócić, tym bardziej, że co roku organizatorzy zapewniają niezwykle barwne atrakcje.

Ola Wołowicz klasa 1 b  LO „biznesowa”

Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce